Kreatory CV prześcigają się w deklaracjach, że z ich pomocą jesteś w stanie stworzyć ten ważny dokument w dosłownie kilka minut. Czy się da? Owszem. Ale czy naprawdę w tworzeniu CV chodzi o to, żeby zdążyć przygotować je w trakcie oczekiwania na autobus? 

CV ma Ci przecież pomóc zrealizować Twój nadrzędny cel – zdobyć pracę! Gdy naprawdę Ci na tym zależy, wyślesz w odpowiedzi na ofertę byle jakie CV, spisane w przerwie między kolejnymi odcinkami serialu, czy takie, co do którego jesteś pewien / pewna, że w najlepszy sposób przedstawia Twoją kandydaturę?

Uzupelnij-dane-korzystajac-ze-wskazowek-i-podpowiedzi-8.gif

Formularz z danymi – kreator CVworks 

 

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na zdobycie wymarzonego stanowiska, po prostu musisz poświęcić trochę czasu i zaangażowania, by przygotować solidne i atrakcyjne CV. Nie możesz pominąć żadnego z tych kroków, jeżeli chcesz mieć pewność, że zrobisz to jak należy…

W tym wpisie:

Wizja kariery i cel zawodowy 

Wiesz, dlaczego szukasz pracy. Ale czy wiesz też, jak chcesz, żeby wyglądała, co tak naprawdę chcesz robić i jak to osiągnąć? Świadomość zasobów, które posiadasz i kierunku, w którym chcesz się rozwijać, pozwoli Ci sformułować konkretny cel zawodowy – bardzo ważną część CV, która może czasem powiedzieć rekruterowi o Tobie więcej niż Twoje doświadczenie. Cel zawodowy zaczyna powoli zastępować “niekochany” list motywacyjny. Warto wykorzystać ten krótki fragment tekstu, by nadać CV bardziej osobisty charakter.

Wyeksponowanie mocnych stron 

Nie oczekuj, że samo wypisanie całego Twojego wykształcenia, doświadczenia i umiejętności zaimponuje rekruterowi. Kluczem do zaproszenia na rozmowę jest personalizacja CV i umiejętność przedstawiania swoich osiągnięć w wiarygodny oraz atrakcyjny dla rekrutera sposób.

Bawi nas lub złości, gdy w treści ogłoszeń o pracę widzimy wciąż te same regułki o “ młodym i dynamiczny zespole” lub “wynagrodzeniu zależnym od doświadczenia”, które właściwie nic nam nie mówią. Tymczasem w wielu CV kandydaci powtarzają ten sam błąd. A Ty co robisz, żeby Twoje CV było jasnym komunikatem Twojej wartości?

Oprawa wizualna 

Wisienka na torcie Twojego skutecznego CV. Bo nawet jeśli masz w CV same bomby, to ich siła rażenia może nie być tak wielka, gdy kiepsko je zaprezentujesz. Tu z pomocą przychodzą wspomniane kreatory CV. To rzeczywiście dobre rozwiązanie, by w prosty sposób wygenerować profesjonalny dokument.

Sprawdź kreator CVworks – www.cvworks.pl i zrób to w końcu tak jak należy! 🙂

CE-KWADRAT-4.gif

Wiele z nich funkcjonuje jednak w sieci od dawna, nie aktualizuje szablonów, w efekcie czego Twoje CV może wyglądać jak tysiące innych. Korzystając z kreatora CV, upewnij się więc, że daje Ci on duże możliwości personalizacji szablonu, zmiany koloru lub tła. Wybierz taki, który podkreśli Twój charakter i specyfikę firmy, do której aplikujesz. Dzięki temu, Twoje CV będzie wyjątkowe!

Przykro nam, ale SKUTECZNEGO CV nie zrobisz w 10 minut! 

Jeśli masz na to trochę więcej czasu, to zerknij na nasz kreator CVworks, który daje Ci nie tylko dostęp do 180 doskonałych szablonów CV, ale także 1,5h kursu i 66-stronicowego eBooka, dzięki którym nauczysz się formułować cel zawodowy i przekonująco pisać o swoich umiejętnościach.

Leave A Comment

Your email address will not be published.