Post Type ArchivesCourses

Jak znaleźć pierwszą pracę w zawodzie lub zmienić branżę

Wiesz już, co chcesz robić, ale nie wiesz, jak postawić pierwszy krok i pokonać barierę w zdobyciu pracy w upragnionej branży. To całkowicie zrozumiałe, że czujesz się nieco zagubiony i sfrustrowany. Szukasz pracy i wciąż widzisz, że pracodawcy wymagają minimum roku doświadczenia na stanowisko, które Cię interesuje. Ale jak masz je zdobyć, skoro nikt nie chce dać Ci na to szansy?

 

Pokażę Ci, co ja bym zrobił dziś, gdybym ponownie zaczynał swoją karierę od zera.

Trzy kluczowe korzyści z kursu:

 • Dowiesz się, co potrzebujesz zrobić, aby z powodzeniem ubiegać się o pierwszą pracę w (nowym) zawodzie;
 • Poznasz sprawdzone sposoby, które sprawią, że wyróżnisz się wśród kandydatów i szybko zdobędziesz uznanie szefa;
 • Alternatywne podejście do pracy, czyli czy etat to naprawdę to, czego pragnę?

 

O AUTORZE KURSU:

Łukasz Cysewski – przedsiębiorca związany z obszarem rekrutacji od 2012 roku. Właściciel biznesów przekraczających 10 000 000 złotych przychodu rocznie. Specjalista w znajdowaniu możliwości w świecie biznesowym i zawodowym, dla którego większość jest możliwa do zrealizowania. Prywatnie kitesurfer, pianista, mors.

Równowaga work-life balance

Wprowadzenie do zasad równowagi życiowej w postaci 13 szczęśliwych lekcji 🙂

 

Kluczowe korzyści w udziału:

 1. Poznasz znaczenie efektywnego odpoczywania i zasady work – life – balance

 2. Stworzysz swój własny wzór życia w równowadze

 3. Poznasz konkretne techniki odpoczywania i planowania na poziomie: fizycznym, intelektualnym i emocjonalnym

 4. Oduczysz się perfekcjonizmu

 5. Poznasz obszary, które oddziałują na Twoje decyzje i wspierają efektywne życie

 

Narzędzia efektywności osobistej

Ten kurs jest dla Ciebie, jeśli cenisz swój czas. Znajdziesz w nim informacje i narzędzia pozwalające korzystać z niego lepiej. To zebrana przez lata wiedza z wielu książek i badań, którą testowałem na własnej skórze. Wybrałem z tego te elementy, które można wdrożyć najszybciej i w największym stopniu przyczyniają się do pozytywnych rezultatów. Ukończenie tego kursu jest więc też efektywnym wykorzystaniem czasu;)

Wyznaczaj swoje cele i ciesz się z każdego sukcesu

Dowiesz się co intencja ma wspólnego z Twoim celem. Ponieważ to, co stawiasz sobie za cel, bywa różne od tego, czego chcesz naprawdę. I to jest w porządku. Nauczysz się określać cel zgodnie z tym, co jest dla Ciebie ważne. 

Poznasz sposoby pozwalające sprawdzić, czy realizujesz swój cel, a nie kogoś innego. Dlaczego to jest ważne? Aby nie tracić czasu i energii na spełnianie oczekiwań innych, tylko działać w swoim interesie. 

Nauczysz się, jednego z ważnych elementów budowania miłości własnej, czyli wyznaczania celów tak, aby je realizować i cieszyć się z sukcesu. I jednocześnie pracować nad podnoszeniem swojej pewności siebie.

Rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa kwalifikacyjna to transakcja, w której obie strony kupują i sprzedają. Kandydat sprzedaje siebie, swoje umiejętności, a kupuje miejsce pracy. Pracodawca kupuje kandydata, a sprzedaje swoją ofertę pracy. Zatem na dobrej rozmowie kwalifikacyjnej powinieneś być tak sprzedawcą siebie jak i kupującym. O tym, jak dobrze odegrać obie role dowiesz się w tym kursie.

Podstawowy kurs budowania nawyków

Czym są nawyki? Czym nie są? Jakie dają rezultaty? Jak działają?

Ten kurs pozwoli Ci zapoznać się z podstawową wiedzą na temat nawyków, zrozumieć mechanizm ich działania oraz poznać garść efektywnych strategii i pomysłów na szybsze i bardziej skuteczne budowanie nawyków.

Zhackuj (wideo)rozmowę rekrutacyjną

Już ponad 35% procesów rekrutacyjnych w Polsce prowadzonych jest zdalnie. Popularność tej formy będzie się zwiększać, bo pozwala ona oszczędzić czas i minimalizować koszty po obu stronach rekrutacyjnego biurka. Ta forma rekrutacji różni się pod kilkoma względami od rekrutacji na żywo. Inaczej się do niej przygotowujemy, o innych rzeczach musimy pamiętać. Istotnie różni się też forma analizy kompetencji. 

Z tego powodu przygotowaliśmy dla Was ten kurs, zawierający przegląd badań i dobrych praktyk od doświadczonego rekrutera. Po jego przejściu zdobędziesz większą kontrolę nad tym jak wypadniesz na najbliższej rozmowie rekrutacyjnej i zwiększysz swoje szanse na sukces.

Przebranżowienie w praktyce

5 kroków do skutecznej zmiany zawodowej

Zastanawiasz się jak zmienić zawód, pracę? Nie wiesz od czego zacząć?
Ten kurs pomoże Ci znaleźć odpowiedź na jedno z najważniejszych pytań: co tak naprawdę chcesz robić w życiu, w jakich obszarach zawodowych możesz osiągnąć najwyższą efektywność. Określisz swój profil osobowy, uświadomisz sobie jak ogromny drzemie w Tobie potencjał, jakimi zasobami dysponujesz. Dowiesz się co stanowi Twoją przewagę
konkurencyjną na dzisiejszym rynku pracy. Poznasz też najbardziej skuteczny sposób na znalezienie pracy. A na koniec stworzysz plan wdrożenia Twojej nowej ścieżki zawodowej, otrzymując narzędzia, dzięki którym krok po kroku wprowadzisz go w życie, nie odkładając go do szuflady.

DNA Motywacji – motywowanie to nie namawianie

Motywacja to słowo odmieniane przez przypadki. Zgłębienie natury motywacji bywa dla wielu zagadką. Motywacja wewnętrzna należy do Ciebie i to Ty masz wpływ na zarządzanie nią – pod warunkiem, że bardzo dobrze znasz swoje motywacyjne DNA. 

Podczas kursu wspólnie ze mną zgłębisz tajniki motywacji wewnętrznej – nauczysz się rozpoznawania swoich motywatorów i ich akceptacji, a także współpracowania z nimi tak, aby wpływały pozytywnie na Twoje życie zarówno zawodowe jak i osobiste. 

Dowiesz się jak rozbudzić motywację wewnętrzną w trudnych chwilach, do spraw, za którymi nie przepadasz, a potrzebujesz by zostały wykonane. Pokażę Ci kilka prostych i skutecznych technik do wspierania siebie nie tylko na ścieżce kariery, ale także w życiu codziennym.

Trzy kluczowe korzyści z kursu:

 • zweryfikujesz co Cię naprawdę motywuje – jakie masz własne oprogramowanie wewnętrznej motywacji 
 • będziesz rozumiał i lepiej zarządzał swoją motywacją – zaprzyjaźnisz się ze swoim motywacyjnym DNA i zaczniesz używać świadomie 
 • bardziej świadomie będziesz wybierał zadania, a także w procesie rekrutacji docelową pracę 

 

Materiały dodatkowe dla Ambitnych i Liderów

W tym miejscu dodajemy wszystkie materiały dodatkowe dla pakietów Ambitny i Lider. Oprócz tego cyklicznie będziesz otrzymywać od nas ekstra treści.

Tutaj informujemy również o wszelkich aktualnościach. 

 • Aby dołączyć do zamkniętej grupy na Facebooku, kliknij: tutaj; hasło do grupy: KAIZEN
 • Aby otrzymać dostęp do kreatora CVworks, prosimy o kontakt mailowy (help@careerexpo.pl) lub na czacie;
 • Pamiętaj, że regularnie organizujemy sesję Q&A, na których możesz zadawać pytania naszym ekspertom. Spotkania odbywają się we wtorki o godzinie 19:00. Bieżące informacje dotyczące Q&A udostępniamy na grupie na Facebooku oraz mailowo. 

“Przewodnik po karierze i rekrutacji” 

W ebookach znajdą się artykuły rozwijające tematy, które szczególnie powinny Cię zainteresować jeśli podejmujesz aktualnie wszelkie zmiany zawodowe.

Dzięki praktycznej wiedzy z zakresu budowania kariery, tajników rekrutacji, poszukiwania pracy w różnych branżach czy koniunktury rynku pracy, będziesz mieć możliwość jeszcze lepszego przygotowania i świadomego podejmowania kroków. 

Zebraliśmy artykuły od specjalistów z wielu różnych firm, przez co dodatkowo możesz poznać  ich funkcjonowanie. 

PRZEWODNIKI PO KARIERZE:

CZĘŚĆ 1 

CZĘŚĆ 2

CZĘŚĆ 3

SESJE Q&A (pytania i odpowiedzi) 

KOLEJNE TERMINY: 
3.11 – Katarzyna Dolak Mazurek 
17.11 – Łukasz Cysewski

 Q&A z Katarzyną Dolak-Mazurek

Katarzyna opowiada o: 
 • sposobach walki z brakiem motywacji,
 • budowaniu pozytywnych nawyków, 
 • pozytywnym nastawieniu.

 Q&A z Radkiem Czahajdą

Radek opowiada o: 
 • efektywności,
 • sposobach i narzędziach nauki, 
 • zmianie stanowiska w pracy.

 Q&A z Michałem Łęgowskim

Michał opowiada o: 
 • przebranżawianiu się,
 • budowaniu kariery, 
 • zmianie/poszukiwaniu zatrudnienia.

 Q&A z Michałem Michalskim 

Michał opowiada o: 
 • motywacji i satysfakcji,
 • byciu perfekcjonistą,
 • skrupulatności.

 Q&A z Wojciechem Paździorem

Wojciech opowiada o: 
 • budowaniu kariery,
 • pewności siebie,
 • odkrywaniu swoich umiejętności.

 Q&A z Szymonem Lachem

Szymon opowiada o: 
 • strukturze CV
 • sprzedaży siebie na rozmowie rekrutacyjnej, 
 • eksponowaniu swoich kompetencji. 

Kompetencje przyszłości w świecie post-korona

Jest wiele niewiadomych dotyczących tego, jak świat przekształci się w momencie, kiedy ogarniemy Covid19, jednak jest wielce nieprawdopodobne, żeby wrócił do swojej “starej” postaci. Nasze miejsca pracy zmienią się, a wraz z nimi, zestaw pożądanych kompetencji. Kurs, który Ci proponujemy jest elastyczną odpowiedzią na zaistniałą sytuację, a sama elastyczność jest jedną z kluczowych kompetencji, w którą warto zainwestować. W jakie jeszcze? Tego właśnie dowiesz się na Kursie, który zbiera najświeższe wyniki analiz, dotyczących kompetencji przyszłości, tej bliskiej przyszłości, która praktycznie już nastała. Chcesz się do niej przygotować? Umieć się lepiej odnajdywać na rynku pracy? Być “zatrudniawalnym”? Umieć reagować szybko na zmiany na rynku tak, by z sukcesami prowadzic rentowny biznes? Jeżeli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to zapraszamy Cie na kurs “Kompetencje przyszłości w świecie post-korona”. Cudów nie mamy prawa obiecać, jedynie to, że nas wszystkich czeka dużo ciężkiej pracy, jednak warto dołożyć starań, aby była ona jeszcze mądra. 

Trzy kluczowe korzyści z kursu:

 • Poznasz kluczowe kompetencje (kiedyś miękkie, zaraz mocne), które opłaca się rozwijać, aby podnosić swoją wartość na rynku pracy,
 • Dowiesz się jak możesz je rozwijać, a nawet zaczniesz to robić, jeszcze podczas trwania kursu,
 • Poznasz bliżej człowieka, którego oglądasz rano w lustrze, aby efektywniej i zwinnie wykorzystać jego umiejętności, jak również krytycznie i elastycznie podejść do ewentualnych deficytów 

Jak zarządzać rozwojem zawodowym?

Czujesz, że nie rozwijasz się? Utknąłeś? Nie masz już zapału do pracy?

Jeśli chcesz odpowiedzieć sobie na pytanie Co dalej?

Ten kurs jest zdecydowanie dla Ciebie.

Kiedy wiesz do czego dążysz, łatwiej znaleźć motywację i zwalczać przeciwności.

Ten kurs pomoże Ci odkryć swoją ścieżkę kariery, która będzie Cię ekscytować, na której możesz osiągać sukcesy oraz da Ci satysfakcję.

Poznasz praktyczne narzędzia i sposoby, których uczyłem się od bardziej doświadczonych ode mnie, z dziesiątek książek i kilkanaście lat własnych eksperymentów.

Przejdziesz przez autorski proces opracowany i doskonalony od 2012 roku. Jeśli wykorzystasz tą naukę, gwarantuję, że możesz odmienić to jak czujesz się w Twojej pracy.

Kluczowe korzyści z kursu:

 • Wyznaczysz sobie kierunek (wizję) swojego rozwoju zawodowego
 • Zwiększysz pewność siebie
 • Poznasz czynniki kluczowe do wysokiej satysfakcji z pracy
 • Zaplanujesz rozwój kompetencji w oparciu o Twoje talenty i pasje
 • Poznasz prosty sposób znalezienia mentorów uczących Cię bezpłatnie

Dlaczego miałbyś mi zaufać?

W 2001 postanowiłem, że chcę zostać trenerem, w 2003 poprowadziłem swoje pierwsze szkolenie. Później pracowałem w sprzedaży.

W 2008 po raz pierwszy zostałem liderem zespołu. Przez rok zastępowałem też właściciela firmy, który z powodów zdrowotnych prawie nie mógł pracować.

Pracowałem w 9 firmach i z 8 odszedłem sam, nie mając w tamtym czasie żadnej alternatywy czy nawet zaktualizowanego CV. Każda z nich dawała mi satysfakcję.

Od 2012 prowadzę własną firmę. W tym czasie doradzałem i szkoliłem pracowników m. in z Allegro, Nasza Klasa i Techland ale też Samsung, Siemens, Oracle, HP, 3M, Fiat i Volkswagen, Whirlpool i Electrolux, Bank Zachodni WBK i Eurobank, kilka centrów usług wspólnych i wiele innych firm. Realizowałem projekt jako konsultant PwC, moje wypowiedzi i artykuły publikowały m. in. portale Forbes, Puls Biznesu i Wirtualna Polska.

Skuteczne CV

W każdym procesie rekrutacyjnym pierwszym krokiem, jaki stawiasz jako kandydat jest Twoje CV. To ono jest Twoją wizytówką, Twoim materiałem promocyjnym i Twoją przepustką do dalszych etapów rekrutacji. Odpowiednio zrobione może „sprzedać” Cię od samego początku i dać Ci duże podwaliny do skutecznego przejścia przez kolejne etapy rekrutacji.
Dlatego tak ważne jest, żebyś wiedział, jak dobrze je przygotować.

Trzy kluczowe korzyści z kursu:

 • Poznasz oczekiwania i sposób analizy CV przez rekruterów
 • Dowiesz się, co ma ze sobą wspólnego treść ogłoszenia pracodawcy i kolejnośćelementów w Twoim CV
 • Dowiesz się, jak dobrze sformułować poszczególne elementy wskazując w nich na to, co daje Ci największe szanse na przejście do kolejnych etapów rekrutacji

Zarządzanie zespołami rozproszonymi

Dziennikarze z The Economist przewidywali, że do 2020 roku przynajmniej 60% pracowników biurowych będzie prowadzić przynajmniej część swoich zadań w komunikacji przez Internet. Dziś wiemy, że te założenia były mocno niedoszacowane. Dla wielu osób zdalna praca stała się w tym roku nowością, ale w wielu innych miejscach na świecie jest realizowana już od kilku dekad. Naukowcy w tym czasie bacznie przyglądali się zjawiskom występującym w zespołach rozproszonych i dzięki ich pracy wiemy jak nimi zarządzać i w których miejscach wymaga to dużo większej uwagi ze strony menedżerów. Z tego kursu dowiesz się jakie praktyki pomagają najbardziej skutecznym zespołom rozproszonym działać sprawnie. Poruszam w nim najważniejsze obszary pracy zdalnej i najbardziej skuteczne, uniwersalne praktyki, dzięki czemu każdy menedżer znajdzie w nim coś dla siebie. 

Trzy kluczowe korzyści z kursu:

 • zrozumiesz niuanse zarządzania zespołami rozproszonymi, dzięki którym dowiesz się dlaczego niektóre sytuacje występują w nich częściej i jak sobie z nimi radzić.
 • poznasz konkretne i skuteczne praktyki, które pozwolą Ci usprawnić różnorodne aspekty pracy Twojego zespołu.
 • nauczysz się m.in. rozwiązywać konflikty, delegować zadania, prowadzić spotkania, motywować, prowadzić sesje kreatywne, kontrolować postępy i 

 

Jak zostać liderem XXI w.?

Zacząłeś już przygodę z kierowniczym stanowiskiem lub planujesz w najbliższym czasie zawalczyć o awans na takie stanowisko? Chcesz na własną rękę edukować się już w tym zakresie? Ten kurs jest dla Ciebie.

Trzy kluczowe korzyści z kursu:

 • wykształcenie lub doszlifowanie umiejętności niezbędne do efektywnego kierowania zespołem,
 • motywowanie pracowników,
 • świadoma praca z celami i etapami rozwoju pracownika.

Strategiczne zarządzanie karierą

Istnieje 5 powodów, dlaczego tak wielu nie potrafi rozwinąć karierowych skrzydeł. W tym kursie zrozumiesz, czym różni się praca ze zobowiązaniem od pracy z intencją. Dowiesz się, czym są metaumiejętności, a tym samym jak eksponować swoje kompetencje. Porozmawiamy o Tobie jako propozycji wartości na rynku pracy, a nie jak o kandydacie na stanowisko. To zupełnie inna perspektywa, która nauczy Cię myślenia, które wykracza poza ramy mindsetu pracownika. Wspólnie stworzymy Twoją jednoosobową markę w kilka dni, dzięki której zdobędziesz każdą pracę w Twojej specjalizacji. Potrzebna nam będzie tylko właściwa taktyka i Twoja otwarta głowa na lot w nieznane. Lecimy?

Trzy kluczowe korzyści z kursu:

 • zmienisz się z kandydata starającego się o pracę w propozycję wartości, o którą będą zabiegać pracodawcy,
 • zaplanujesz spójne i świadome działania związane z rozwojem Twojej kariery i marki osobistej poprzez śmiałą komunikację swoich metaumiejętności,
 • dowiesz się więcej na temat samego siebie i dokonasz samoanalizy swojego miejsca na rynku pracy.